180 000 kilometrów przygody Tony’ego Halika

PodróżTony Halik – nasz największy podróżnik, a przy okazji autor przyrodniczych programów telewizyjnych, dziennikarz, operator filmowy, pisarz, po prostu człowiek-orkiestra, jest autorem kilku książek o tematyce typowo podróżniczej. Opisuje odległe tereny, które zwiedził, dzieląc się z czytelnikiem przygodami i emocjami, jakie odczuwał w ich trakcie.

Przybliża nam, ludziom cywilizowanym, tradycje nieznanych nam ludów i pokazuje świat, jakiego większość z nas nigdy nie pozna.

Książka pt. „180 000 kilometrów przygody” to zbiór pojedynczych wydarzeń, które jednak łączą się w spójną całość, ukazując najważniejsze wydarzenia przeżyte podczas podróży po dzikich regionach Ameryki Południowej.

 

Dlaczego Indianie z tych rejonów kolekcjonują głowy? Jak je konserwują? Co jest dla nich najważniejsze i jakie obrządki towarzyszą im, na co dzień i od święta? Dzięki „180 000 kilometrów przygody” poznasz świat, do którego mało kto ma wstęp. Nie musisz przy tym martwić się, że stanie Ci się krzywda, choć rzeczywiście – intruzi nie zawsze są mile widziani wśród dzikich plemion. Mimo tego, Tony Halik miał tę szansę poznać Indian, eksplorować peruwiańskie góry, pracować w kopalni szmaragdów, a nawet brać udział w indiańskim weselu.

 

Ta książka to wspaniała podróż, która nauczy nas, rozbawi, zaciekawi. Rozbudzi w nas ciekawość świata i uświadomi, jak niewiele przeżywamy prowadząc tak zwyczajne życie. To także interesująca opowieść o parze ludzi, którzy cechowali się ponadprzeciętną odwagą. Byli głodni wiedzy i gotowi na przeżycie najtrudniejszych chwil tylko po to, by odkrywać, poznawać, żyć pełnią życia i dzielić się z nami swoimi doświadczeniami.