Biografie – charakterystyka działu

Dział biografie dostępny w większości księgarni internetowych to literackie obrazy życia ludzi. Czasami są to życiorysy osób sławnych i znanych, czasem przedstawiają losy tych, którzy dzięki niezwykłym przeżyciom, harcie ducha, temu, co widzieli i co zrobili, zasłużyli się ludzkości. Czytanie biografii to wyraz naszej ciekawości świata i chęci jego poznania, bo życie innych to jeden z niezbędnych elementów funkcjonowania rzeczywistości.

Dział biografie, to wybrane specjalnie dla Ciebie pozycje, dzięki którym poznasz losy znanych postaci literatury, historii i sztuki. Odkryjesz również tajemnice ludzi sukcesu, ich prywatne życie i zawodowe dylematy. Ciekawe książki wspomnienia i dzienniki dla tych, którzy chcą poznawać świat od strony niesamowitych ludzkich historii.

Wiele z dzienników pisanych jest z myślą, że nigdy nie ujrzą ich czytelnicy – tym większa jest wiarygodność przedstawionych w nich wydarzeń, przemyśleń i przeżyć. Niezwykłość zaprezentowanych tu dzienników to zarówno zdolności literackie piszących je osób, jak i brak wewnętrznej cenzury. Niemniej jednak lektura dzienników to zawsze intensywne przeżycie współistnienia z drugim człowiekiem w jego intymności. Dział dzienniki w internetowych księgarniach to także miejsce dla tych, którzy poszukują prawdy, historycznego świadectwa i ciekawej lektury z życia wziętej. Bez cenzury, za to z dużą dawką adrenaliny dla czytelników, którzy w książce biograficznej szukają emocji, intensywnych przeżyć i realizmu. Dzienniki znanych twórców, księży, profesorów, publicystów i myślicieli to przeżycie, którego się nie zapomina.

Listy, czyli intymna korespondencja dwóch osób, budzą ciekawość, chęć zaglądania w cudze życie, zwłaszcza, jeśli osobą piszącą, jest ktoś, kto od dawna fascynuje swoim talentem, imponuje osiągnięciami i życiorysem. Przedstawione tu propozycje koniecznie należy przeczytać, bowiem listy jako gatunek wymierający, skazany jest niemal na „mailową zagładę”.

Pozycje warte uwagi i chwili zadumy.

Dział listy, to sekretna korespondencja, którą zawsze czyta się z wypiekami na twarzy.

Znajdziesz tu romantyczne listy kochanków sprzed lat, prywatne i zawodowe przemyślenia oraz inspirujące rozmowy między znanymi na świecie muzykami, literatami i artystami. Zanurzysz się w świecie listownych rozmów i odkryjesz świat ciekawy i pełen tajemnic.