Fenomen Kubusia Puchatka

kubusKubuś Puchatek to postać bajek dla dzieci i dorosłych wykreowana przez A.A. Milne. Jego historia sięga lat 20-tych XXw. To wtedy brytyjski pisarz postanowił napisać książeczkę dla dzieci, której głównym bohaterem stał się miś będący przyjacielem jego własnego syna. Co ciekawe, syn autora był pierwowzorem Krzysia, czyli bajkowego właściciela Kubusia. Poza samym „Kubusiem Puchatkiem”, ogromną popularność znalazła również książka „Chatka Puchatka”. To na ich podstawie tworzone kolejne historie, których głównymi bohaterami byli Kubuś oraz jego przyjaciele, w tym Prosiaczek, Tygrysek, Kłapouchy.

Miś o małym rozumku i wielkim sercu bardzo szybko stał się ulubieńcem czytelników. Jego przygody pokochały zarówno dzieci, jaki i dorośli. Uroczy Puchatek podbijał serca nie tylko ze względu na to, że był sympatycznym, nieco głupiutkim bohaterem, ale też z uwagi na fakt, że w książce prezentującej jego losy, znajdowało się wiele ważnych, uniwersalnych przekazów. Publikacje A.A. Milne zawierały w sobie sentencje, które do dziś znane są na całym świecie. Dodatkowo, pokazywały czytelnikom, jak ważna w życiu jest przyjaźń, stawały się nauką lojalności i prezentowały właściwe wzory zachowań. W ten sposób, wpływały na kolejne pokolenia.

Do dzisiaj Kubuś Puchatek stał się bohaterem filmów animowanych, seriali dla dzieci, ale też mnóstwa publikacji książkowych. Wielu autorów próbowało i próbuje kontynuować jego losy, wymyślając kolejne przygody, które słynny miś przeżywa wraz ze swoimi najbliższymi przyjaciółmi. Ponadto, w sklepach zabawkowy wciąż pojawiają się przeróżne zabawki, których głównym bohaterem jest właśnie Puchatek bądź któryś z jego kompanów.


Dodaj komentarz