Julian Tuwim – przyjaciel kolejnych pokoleń

Julian Tuwim to poeta ponadczasowy. W jego imponującym dorobku artystycznym przeważają wiersze tworzone z myślą o najmłodszych odbiorcach. Zabawne, pisane prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem to nie tylko rozrywka, ale wielokrotnie także powód do zadumy. Zaskakujące puenty pozwalają maluchom czerpać z nich życiową wiedzę. Lekka treść sprawia, że mimowolnie uczą się, jednocześnie mając ogromną satysfakcję z ciekawych historii. Dziesiątki wierszyków pióra Tuwima są dostępne dzięki publikacjom, jakie proponuje nam księgarnia internetowa.

W większość przypadków, książki w kategorii bajki i wiersze Juliana Tuwima pojawiają się w postaci zbiorów. Wybrane przez wydawnictwo pozycje są łączone w zwartą całość i trafiają do księgarni jako wspaniale ilustrowane książeczki. Ich różnorodność sprawia, że sięgają po nie opiekunowie najmłodszych, ale i starsze dzieci, które same czytają kolorowe lektury. Ciekawymi tytułami są kolekcje wierzy takie, jak na przykład książkaNajpiękniejsze wiersze dla dzieci. Na 80 stronach zawarto dobrze wszystkim znane historyjki stworzone, dzięki niepohamowanej wyobraźni autora.

Prosty język pozwala nawet podsuwać wierze Tuwima maluchom, które dopiero zaczynają przygodę ze słowem pisanym. Dla nich najlepszym rozwiązaniem są pojedyncze wiersze. Wielokrotne powracanie do tej samej treści pomoże zapamiętać konkretne słowa i przygotuje do zagłębienia się w kolejnych lekturach. Dobrym początkiem będzie książeczka Okulary Jedyne 6 stron nie zniechęci szkraba. Możemy mieć pewność, że nasza pociecha podoła tekstowi o takiej długości. Obszerniejsze bajki warto czytać dzieciom na dobranoc. Wesołe przygody bohaterów odprężą malucha i pozwolą mu spokojnie zasnąć, przynosząc mu radosne sny.

Istotną kwestią są niewielkie wymiary wielu publikacji, na które składają się bajki i wiersze Juliana Tuwima. Księgarnia proponuje małe książeczki, by łatwiej było je utrzymać małym dzieciom. Ponadto, takie parametry pozwalają zabierać ze sobą lekturę praktycznie w każde miejsce. Wiersze Tuwima mogą być, więc rozrywką w trakcie podróży lub oczekiwania w kolejce do lekarza.


Dodaj komentarz