Misja Książka, czyli czytanie już od pieluchy

Czytanie książek dzieciom to święty obowiązek każdego rodzica. I wbrew pozorom nawet czytanie niemowlakom ma sens i z czasem można dostrzec owoce swoich wysiłków. Dziecko słysząc głos mamy i taty uspokaja się, czuje się bezpiecznie i zadowolone. Dziecko przyzwyczaja się do wieczornego czytania i w późniejszym okresie samo prosi o bajeczkę na dobranoc. Regularne czytanie dziecku przynosi dużo korzyści dla jego rozwoju, między innymi powiększa zasób słów, usprawnia kojarzenie faktów, wzbogaca wiedze o świecie.

Ponieważ dzieci lubią rytuały zatem czytanie tej samej książeczki co wieczór nie jest niczym dziwnym. Z czasem dziecko zna na pamięć całe fragmenty co ogromnie zaskakuje rodziców. Największą korzyścią jest oczywiście to, że dziecko przyzwyczajają się do obcowania z książka od najmłodszych lat, co w przyszłości owocuje tym, że samo z chęcią sięga po książki. To może znacząco wpłynąć na wyniki osiągane w nauce, ponieważ dziecko które lubi czytać z większym zapałem przyswajaj nową wiedzę.

Bardzo często jest tak że zamiłowanie do czytania książek przechodzi na rodziców na dzieci. To właśnie rodzice jako pierwsi pokazują dziecku cudowny świat książek i niezwykłych wrażeń, jakie się z tym wiążą.


Dodaj komentarz