Powieść o czasach ostatecznych. Tim LaHaye, Jerry B. Jenkins.

ksiazki

Powieść o czasach ostatecznych składa się z 12 części, z których każda jest równie wciągająca. Wizja końca świata oparta jest na biblijnych proroctwach z księgi Apokalipsy.

Dzień Zagłady (pierwsza część serii) rozpoczyna się pochwyceniem do nieba ludzi wierzących w Chrystusa. O ile cała powieść dość wiernie oddaje biblijne proroctwa, ten motyw, który jest fundamentem całej serii, nie ma poparcia w Piśmie Świętym. Nie zważając jednak na motywy science fiction, które inteligentny czytelnik odróżni bez problemu od autentycznych proroctw Pisma, przenosimy się do świata, w którym dzieje się największe wydarzenie, jakie miało miejsce w ludzkości. Miliony prawdziwych chrześcijan znika w jednej chwili z powierzchni ziemi, pozostawiając po sobie jedynie ubrania. Zniknięcie części ludności powoduje katastrofy lotnicze, wypadki samochodowe i wiele innych tragedii. Na świecie panuje chaos, fala kradzieży w niepilnowanych już sklepach, żałobę po bliskich i wielką pustkę w sercach wielu ludzi.

Zgodnie z Biblijnymi proroctwami, rozpoczyna się okres ostatnich siedmiu lat życia na ziemi, dlatego od tej pory wydarzenia na świecie przybierają szalone tempo. Bardzo szybko ujawnia się Antychryst, który budzi sympatię we wszystkich ludziach. Swoją siłą perswazji, piękną mową i przede wszystkim skromnością, zjednuje sobie wszystkich, którzy go słuchają. Wizja bezpieczeństwa i pokoju, którą obrazuje w sercach tych, którzy właśnie byli świadkami dramatycznej utraty bliskich osób, przekonuje do niego telewidzów i ludzi oglądających go na żywo podczas konferencji prasowej.

Jeden z dziennikarzy, którego Antychryst szczególnie ceni, chce dotrzeć do prawdy. Okazuje się jednak, że skromny, a nawet można by rzec płochliwy polityk, w rzeczywistości eliminuje każdego, kto mu stanie na drodze. Dziennikarz jest więc świadkiem śmierci przyjaciela w wybuchu samochodu, do którego sam też powinien wsiąść. Pod fałszywym nazwiskiem, dziennikarz ucieka z kraju i postanawia odkryć, kim jest perswazyjny polityk. Prawda, którą odkrywa nie jest tą, której by się spodziewał, ani pożądał.

Apokalipsa rozpoczyna się w dniu podpisania paktu pokoju Antychrysta z Izraelem. Rozpoczynają się ostatnie lata życia, a wraz z nimi dziesiątki plag i klęsk żywiołowych. Następuje plaga za plagą, których świadkami jesteśmy wraz z bohaterami, którzy oglądają je na własne oczy. Powieść o czasach ostatecznych jest niezwykle wciągającą serią książek, w których akcja rozgrywa się szybko, gdyż czasu jest niewiele.


Dodaj komentarz