Romeo i Julia – najsłynniejsi kochankowie świata

Balkon JuliiRomeo i Julia to bez wątpienia najsłynniejsi kochankowie, jacy pojawili się w literackim świecie. Ten piękny, wzruszający dramat został stworzony przez Williama Szekspira, jednego z największych twórców na świecie, a przy okazji najważniejszego dramaturga Anglii. Opisał on tragiczne losy Julii Capuleti oraz Romeo Montecchiego we wczesnym etapie swojej kariery pisarskiej. Książka po dziś dzień stanowi niezwykle ważną pozycję w dziejach dramaturgii. Jest też obowiązkową publikacją w rękach zakochanych osób!

Ten wcale nie długi dramat opowiada o nieszczęśliwej miłości młodych przedstawicieli dwóch nienawidzących się rodów. Rodzice Romea i Julii od lat pałają do siebie czystą nienawiścią, a ich rody unikają się na wszelkie sposoby. Jednak miłość ich dzieci jest silniejsza od najgorszych uczuć rodziny. Poznając się na balu organizowanym w domu Capuletich, na który Romeo dostał się wyłącznie przez przypadek, młodzi rozpoczynają romans.

W ukryciu przed całym światem, zakochani widują się przy balkonie w domu Julii. Romeo odwiedza ukochaną wspinając się po nim lub jedynie stojąc pod nim i rozmawiając.

Niestety, ich bliscy wciąż ze sobą walczą, co doprowadza do pojedynków kończących się śmiercią przyjaciela Romeo, a potem zabójstwem bliskiego Julii. W efekcie, oskarżony o zamordowanie Tybalta Romeo zostaje wygnany do Mantui.

Kochankowie wciąż jednak pragną być razem. Szukają, więc pomocy u księdza, który obmyśla idealny plan ucieczki. Czasu, by jej dokonać jest coraz mniej, ponieważ rodzina Capuletich koniecznie chce wydać Julię za mąż za przyjaciela domu, Parysa. Podstęp księdza wymyka się jednak spod kontroli, co doprowadza do tragedii. Choć większość osób zna zakończenie, to jednak przemilczymy je, by mimo wszystko, zachęcić Was do sięgnięcia po książkę.