Stephen King – współczesny król horroru

HorrorStephen King jest jednym z najbardziej poczytnych, współczesnych autorów książek. Specjalizuje się w prozie zaliczanej do gatunku horrorów. Urodził się w 1947r. w Portland. Zaczął pisać już, jako dziecko, a jako nastolatek wydał pierwsze opowiadanie. Od początku interesowała go literatura grozy. W zostaniu świetnym pisarzem z pewnością pomogły mu studia na kierunku anglistyki, które poprawiły jego zdolności pisarskie i poszerzyły umiejętności językowe.

 

Pisanie przez pewien czas było dla Kinga nie tyle przyjemnością, co przede wszystkim, głównym sposobem na utrzymanie rodziny. Nie posiadał on zbyt wielu talentów mimo, iż imał się wszystkiego, czego mógł. Stałym dochodem były jednak honoraria za opowiadania publikowane w czasopismach kierowanych do mężczyzn. Pierwszą powieścią Stephena Kinga była znana dziś niemal wszystkim miłośnikom literatury, ale i kina „Carrie”. Choć o mały włos nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, to jednak spotkała się z bardzo dobrym odbiorem. Na jej podstawie nakręcono bardzo dobry film z Sissy Spacek w roli tytułowej.

 

Wiele książek oraz opowiadań Stephena Kinga zostało zekranizowanych. W filmach opartych na postawie jego dzieł grali znani aktorzy tak, jak choćby Kathy Bates i Michael Cain w „Misery” czy Tom Hanks w jednym z najlepszych filmów na podstawie książek Kinga „Zielona mila”. Jego opowiadania i powieści wciąż cieszą się ogromną popularnością. Zaczytują się w nich kolejne pokolenia odbiorców. King jest natomiast od dłuższego czasu najbogatszym pisarzem na świecie.